Welcome
Advertising is the way great brands get to be great brands.
We Are Awesome Folow Us

Ergonómia Asana

Prečo nás sedenie bolí? 

Súčasná sedacia časť stoličky tvorí pevnú plnú dosadaciu plochu, ktorá bezprostredne tlakovo pôsobí na ľudské telo.Okrem sedacích a stehenných svalov sú stlačené aj tie časti tela, ktoré nie sú predurčené na sedenie – konečník, kostrč, panvové kosti, genitálie. Tlak sedacej plochy pôsobí deštruktívne priamo na tieto tlačené časti a prenáša sa cez kostrč do chrbtice, krku a hlavy. Zároveň klasická sedacia plocha nezabezpečuje stabilnú pozícia pánvy do ktorej sa cez chrbticu pod určitým uhlom prenášajú tlaky z hornej časti tela. Pri zmene optimálneho uhla medzi pánvou a chrbticou dochádza k extrémnemu namáhaniu svalov a väzív v oblasti krížov. Výsledkom sú bolesti krížov, krku, hlavy, hemoroidy, únava a zníženie pozornosti.

Sedenie bežná stolička

Stolička Asana:

Čo s tým, a ako sa vyhnúť bolesti.

Z tejto analýzy je zrejmé, že ak chceme radikálne odstrániť všetky problémy pri sedení, musíme odstrániť tlak na všetky tieto kritické časti tela.Tlak pochádzajúci zo sedacej plochy stoličky je potrebné presunúť na sedacie a stehenné svlastvo,ktoré je na to prispôsobené. Zároveň musíme zabezpečiť stabilnú prirodzenú pozíciu pánvy k chrbtici tak,aby nedochádzalo k vyoseniu tlakových síl z hornej časti tela. Po správnom nasmerovaní tlakových síl nastáva okamžitý citeľný účinok a sedenie sa stáva príjemnou relaxačnou, resp. pracovnou polohou. Jednoducho sedíme v správnej pozícii a len na tých častiach tela, ktoré sú na to predurčené.

Virasana „božský dizajn“ sedacej plochy

Konkrétne riešenie ideálnej sedacej plochy vychádza zo základného jógového sedu na vlastných nohách, zvaného “VIRASANA”. Je to relaxačná poloha tela využívaná pre odstránenie bolestí krížov a celkovej únavy. Vlastné lýtka svojou anatómiou vytvárajú ideálnu sedaciu plochu,ktorá tlakovo nepôsobí na spomínané kritické body ľudského tela,ktoré sú namáhané pri bežnom sedení. Kostrč, panvové kosti, konečník a genitálie ostávajú voľné, tlak pôsobí len na sedacie svaly a stehná. Zároveň je pánva fixovaná pätami a lýtkami v pozícii ako pri vzpriamenej chôdzi. Aplikáciou týchto princípov dospejeme ku konštrukčnému riešeniu ideálnej sedacej plochy pre človeka.

Virasana

Aplikácia

Na základe týchto faktov bol navrhnutý sedací nábytok rady ASANA, ktorého súčasťou je optimálna sedacia plocha VIRASANA, zabezpečujúca zdravé a komfortné sedenie i pri extrémne dlhom sedení. Pri pravidelnom používaní odstrání existujúce zdravotné problémy pochádzajúce zo sedenia.

You don't have permission to register